Dospělí i děti by měli nosit kvalitní rukavice na kolo

Možná znáte někoho, kdo měl nehodu na kole, a protože neměl rukavice, jeho dlaně a prsty, ale zřejmě i předloktí a lokty to drsně „odnesly“. Nejen při pádech jsou naše ruce při jízdě na kole vystaveny velkému nebezpečí. To ovšem není jediný důvod, proč bychom měli pravidelně navlékat rukavice na kolo. Důvodů je více a měli bychom je znát, obeznámit s nimi i děti, abychom je snáze přiměli rukavice nosit.

Zimní a letní rukavice na kolo

Pokud se rozhodnete koupit si rukavice na kolo, budete zvažovat několik skutečností. V prvé řadě to je roční období a podle toho buď zimní rukavice, nebo letní rukavice na kolo. Ať už je jakékoli počasí a máte pocit, že je tak akorát teplo, proto rukavice nepotřebujete, nenechte se mýlit.

Ruce jsou v neustálém kontaktu s kolem, opírají se, řídí. Je na ně stále vyvíjen tlak, jsou na ně přenášeny vibrace. Mít vhodné rukavice je proto velmi důležité. Zabrání otlačeninám a tlumí přenášející se vibrace. Rukavice tedy nejenže chrání při pádu, ale šetří ruce od tlaku, vibrací.

Na výběr máte z různých délek rukavic. Koupit si můžete dlouhé rukavice, které ocení především terénní jezdci. Rukavice chrání při pádu, ale i při kontaktu se stromy nebo keři, kterým jsou tito jezdci více vystaveni. Je tady důležitá i ochrana prstů. 

Dále můžete volit rukavice s vycpávkami nebo bez nich. Jsou vždy řešeny tak, aby výborně větraly a ruce byly v suchu. K oblíbeným patří značky Endura, Silvini, Roeckl, WOOM, i Castelli. 

Rukavice správné velikosti

Tak, jako je dokonale popsané např. dětské kolo 16, abyste si jej mohli koupit i online, stejně tak dokonale popsané je i oblečení na Bikero.cz. Díky tomu přesně víte, co kupujete, aniž byste si zboží zkoušeli. S výběrem vám příp. rádi poradí prodejci.

Kompletní nabídku rukavic na kolo najdete na Bikero.cz.