AC Cobra GT oživuje ikonický roadster s V8 s manuální převodovkou o výkonu 654 koní

Auto, které známe jako Shelby Cobra , se vrací a bude lepší než kdy předtím. Nemluvíme zde o licenčních „pokračovacích“ nebo kitových vozech; mluvíme o vylepšeném nástupnickém modelu od společnosti, která koncipovala původní Cobru, AC Cars.

AC je historická britská automobilka, jejíž historie sahá až do roku 1901. Stejně jako DeLorean to není přesně ta samá společnost, která byla na svém vrcholu, během let několikrát převedla vlastnictví a restartovala – i když linie je víceméně nedotčená. Nyní se vrací k tomu, díky čemu byla úspěšná, a to přípravou nové Cobry, která je více než jen předělávkou staré receptury. Je to spíše jako přímý potomek, který nese původního ducha Kobry.

Legenda se vrací

Cobra GT, jak se bude jmenovat, bude velkolepý cestovní roadster s karoserií navrženou italskou Icona Design Group – stejnou firmou, která stojí za retro Microlino EV. Vyrábí ho společnost Cecomp, která vyrábí Alpine A110 pro Renault. Stačí říct, že to bude vyrobeno podle vysokých standardů a bůh , že to někdy bude fungovat i jim.

Cobra GT budou postaveny s použitím hliníkových prostorových rámů speciálně navržených pro ně (ne podvozky upravené z Cobry z 60. let). Bude mít rozvor o 11,2 palce delší než originál, což zvýší stabilitu a vnitřní prostor. Cobra GT bude stále lehká pro moderní auto, přičemž AC slibuje pohotovostní hmotnost nižší než 1 500 kilogramů (3 308 liber), i když to bude stále výrazně těžší než její předchůdce pod 2 400 liber. Přesto to bude tahat zadky, protože tahle Cobra bude mít pod kapotou opět velkou V8.

Zdvihový objem motoru nebyl sdílen, ale AC sliboval výkon až 654 koňských sil a 575 liber-stop točivého momentu. Budou poslány přes zadní nápravu přes šestistupňovou manuální nebo 10stupňovou automatickou převodovku, která umožňuje zrychlení z 0 na 100 km/h za přibližně 3,6 sekundy. Z naší strany jsou to jen spekulace, ale zní to, že by to mohl být vyladěný pohon Ford Mustang GT . Bylo by to vhodné, protože původní Cobra také používala Ford V8 .

Protože Cobra GT bude grand tourer, bude lépe žít než klasická Cobra. Bude obsahovat klimatizaci, elektrická okna, odnímatelnou pevnou střechu a „důmyslnou zábavu v autě“ – i když to se nám zdá být v rozporu s étosem. V každém případě uvidíme, co AC chystá na jaře 2023, kdy v Londýně odhalí Cobru GT. Cena je TBA, i když Cobra GT zní, že bude v šestimístném rozsahu. Přesto je to levnější, než za skutečné Shelby v dnešní době, a lidé si kvůli tomu nebudou myslet, že řídíte auto kit .