Twin-Turbo C8 Corvette Z06 má brutální zvuk

Bylo jen otázkou času, kdy Chevrolet Corvette Z06 dostane turbo kit a jeden youtuber se o to postaral. Již po vybalení je Corvette Z06 žhavým umělcem se skvělým zvukem. Jeho 5,5litrový motor V8 poskytuje mohutných 670 koňských sil a krásně zpívá díky ploché kliky. Pro youtuberku Emelii Hartford však byla příležitost vyždímat z auta více energie pomocí nucené indukce příliš lákavá na to, aby ji ignorovala. Ve videu zveřejněném na YouTube ukazuje svou stavbu jako první Z06 se dvěma turbodmychadly na světě.

Úchvatná konstrukce

Konstrukce spoléhá na velkou dvojici turba Precision 6266. Aby se urychlila stavba, byly části turbo kit zachráněny ze stávající přeplňované C8 Corvette Emilia. Naštěstí se mnoho montážních bodů přenáší mezi dvěma vozidly, takže instalace je překvapivě rychlá a snadná. vyměňte pružiny 9psi za 3psi nebo 1,5 psi, abyste omezili zesílení. aby nedošlo k poškození motoru.

Vůz vypadá skromně s dvojitými turby zavěšenými nízko vzadu. Je smutné, že konstrukce se musela vyvarovat charakteristických čtyř výfuků se středovým výstupem, které jsou typickým stylovým kouskem na Z06. Směrování výfuku tímto způsobem nebylo praktické s nastavením výfuku X-pipe. Místo toho má konstrukce na vnějších okrajích čtyři výfukové potrubí, podobné uspořádání na běžné C8 Corvette.

Na stavbu, která ještě není zapnutá a dokončená, je ještě brzy. Bez ohledu na to, první start nám ukazuje, že má mocný řev s několika pěknými turbo zvuky. Hartford má určité obavy ohledně pevnosti ojnic motoru, takže od začátku nepoběží vysoký výkon. Tam, kde její předchozí sestavení turbo C8 používalo pružinu wastegate o tlaku 9 psi, přechází na pružinu 1,5 psi nebo 3 psi pro rané fáze sestavení Z06.

Když je vše řečeno a vyladěno, dvouturbo Z06 by měla být mohutná divoká jízda. Budeme muset počkat, až to Hartford rozjede, abychom viděli, čeho je opravdu schopný.