Otec vyrobil synovi dřevěnou podobu vozu Audi Skysphere

Koncepční vozy se často nemají nikdy vyrábět. Posouvají design kupředu, ale často zpochybňují fyzické nebo technologické hranice, které jim znemožňují sériovou výrobu, což znamená, že většina z nás nikdy neuvidí žádný koncepční vůz. Youtuber ND – Woodworking Art ale nikdy neviděl koncept Audi Skysphere. Vyrobil tedy jeho pojízdnou dřevěnou repliku.

Pracná výroba, která se skvěle povedla

Audi Skysphere je jedním z nejambicióznějších koncepčních vozů posledních let. Je to elektrický roadster s pohonem zadních kol s proporcemi odpovídajícími dlouhým, nízkým proudnicím z předválečné éry, ale s ultramoderním vybavením. Jeho party kouskem je ale variabilní rozvor. Před A-sloupky se karoserie vysouvá a zasouvá v závislosti na jízdním režimu a využívá mezery v karoserii, které jsou přirozeně tam od dveří a kapoty, aby skryly schopnost. Auto je celkem v pohodě a variabilní rozvor vlastně na konceptu funguje.

ND – Woodworking Art odvedl úžasnou práci při replikaci vozu. Proporce, detaily a škálování působí na místě, ale co je nejpůsobivější, je řemeslné zpracování, které bylo zapotřebí k dosažení správných detailů. Vytvořit auto od základu, celé ze dřeva, trvalo dva a půl měsíce. Sledování procesu zhuštěného do 13minutového videa je ještě úžasnější, protože ukazuje rozmanitost nástrojů a dovedností použitých k vytvoření repliky v dětské velikosti.

Dětské velikosti, protože cílem repliky bylo, aby dcera tvůrce měla roztomilé autíčko, které by se mohlo prohánět. Toto je vážný (a pozdní) vstup do mezinárodní soutěže táta roku. Kompletní s pracovními světly a blinkry, které přesně odrážejí to, co je na skutečném konceptu Audi. Jediné, co nefunguje, je variabilní rozvor, což by vyžadovalo šílený výkon stromového inženýrství.