Ostrov Brač – výlet do Dračí jeskyně nebo třeba surfování

Jedná se o největší ostrov Středodalmatských ostrovů a třetí největší v Jadranském souostroví. Na ostrově je středomořské klima a velký počet hodin slunečního svitu. Proto bývá vyhledávaným turistickým cílem. Většina pobřeží nabízí pěkné pláže, na nichž leží drobné oblázky. Proslavená je především pláž Zlatni rat, která se nachází v Bolu. Velmi často bývá pokládána za nejkrásnější pláž celého Jadranu. Objednejte si zde last minute chorvatsko, třeba na webu ubytovanivchorvatsku.cz, a užívejte si pohodovou dovolenou.

Proč právě Brač?

Mezi jeho přednosti patří krásné pláže, moderní ubytovací zařízení – hotely, apartmány, soukromé domy a vilky, kempy. Větší střediska pak nabízejí různé vodní sportovní aktivity – windsurfing, potápění, jachting. Na ostrov se dostanete trajektem ze Splitu, Supetaru nebo Makarské.

Mezi hlavní ostrovní letoviska patří Supetar, Bol, Povlja, Milna nebo Splitska.

Supetar

Představuje významné středisko a oblíbené letovisko ostrova. Nachází se zde také přístav. Díky němu je zde trajektové spojení se Splitem. Na okraji města se nachází hotelové městečko, které nabízí bohaté možnosti ubytování chorvatsko. Kromě ubytování v hotelech máte možnost ubytovat se v hotelových apartmánech, v soukromí nebo v kempu. Samozřejmostí je i ubytování v soukromí.

Dračí jeskyně

Jeskyně se nachází ve vnitrozemí. Pokud budete na ostrově, její návštěvu si rozhodně nenechejte ujít. K jeskyni se dostanete kolem zříceniny poustevnického klášetra. V minulosti se i v jeskyni nacházel klášter poustevníků.

Bol – surfařská a tenisová velmoc

Bol má velmi příznivé povětrnostní podmínky pro windsurfing. Velký význam má místní pláž Zlatni rat, která vybíhá z pevniny do moře v podobě písečného trojúhelníku.

Také je zde velké množství tenisových kurtů a každoročně se zde koná tenisový turnaj.