Malý motor V8 s malým kompresorem funguje a zní jako skutečný

Drobné motory o obsahu menší než 50 ccm jsou již nějakou dobu komerčně oblíbené a jejich složitost roste. Jednoduché jednoválcové modely ustoupily řadovým čtyřválcům a dokonce V8. Po vlně fandů nyní výrobci těchto motorů vyrábějí systémy nuceného sání i pro své stroje. Jeden malý fanoušek motorů na YouTube, JohnnyQ90 , se rozhodl nainstalovat do svého maličkého 28cc V8. Nabízí ho přímo výrobce Toyan a je navržen tak, aby vyhovoval jeho motoru. Navzdory tomu to vyžaduje trochu úprav, aby se dalo spustit. Jakmile se to stane, je to však úchvatné.

Malý, ale krásný

Zní to jako kompresor plné velikosti. Zdá se, že samotné dmychadlo nemá ozubený převod mezi dvěma rotory, což pravděpodobně ovlivní jeho životnost, ale výsledkem střetu laloků rotorů je hluk velmi podobný ozubeným kolům zabírajícím na kořenech plné velikosti. Výsledkem je kvílení kompresoru, které zní, jako by vycházelo z mnohem většího motoru.

Dmychadlo je poháněno přímo z hlavního hadovitého řemenu, který roztáčí veškeré příslušenství a vačkové hřídele. Jak uvádí hostitel kanálu, toto není nejlepší nastavení. Většina podobných systémů přeplňování pro motory plné velikosti běží s vyhrazenou řemenicí mimo klikový hřídel. Tento systém by pravděpodobně mohl těžit z takového nastavení disku. Jiná nastavení homebrew mají také vyhrazené hnací systémy s řemeny vhodnějšími pro vyšší rychlosti v malých měřítcích a zdá se, že fungují lépe .

Dalším problémem je, že tento malý motor, jak se zdá, nefunguje skvěle s připojeným kompresorem. Stručně řečeno, jeho karburátory o velikosti krutonu pravděpodobně potřebují znovu tryskat nebo lépe utěsnit – za předpokladu, že mají trysky a těsnění. Motor se zadrhává při otevřeném plynu, což by mohlo naznačovat několik věcí.

V každém případě je velmi zajímavé vidět, jak se nucená indukce dostává do malých motorů, jako je tento. Zda to opravdu stojí za to, je úplně jiná otázka. Jistě je pravděpodobně nejlepší koupit si větší motor , pokud chcete větší výkon, ale to se míjí smyslem těchto malých modelů. Celá myšlenka spočívá v tom, že vypadají cool a vydávají skvělé zvuky. Tenhle ta políčka rozhodně zaškrtává.