Ford Mustang 5.0L V8 pro rok 2024 má výkon až 500 koní

Údaje o výkonu pro Ford Mustang 2024 jsou konečně k dispozici a je na co se těšit. Mustang GT byl vždy tažným koněm řady. Tento nejnovější model nabídne 486 koňských sil ze svého 5,0litrového motoru V8, částečně díky novému efektnímu novému nastavení těla se dvěma plyny. Představuje zdravý nárůst oproti 450 hp odcházejícího Mustangu z roku 2023. Pozoruhodné je, že dřívější modely z let 2018 až 2021 měly 460 koní, než si emise vyžádaly pokles výkonu.

Výkonný a impozantní vůz

Ti, kteří hledají plných 486 koní, budou muset specifikovat výkonný výfuk s aktivním ventilem. Umožňuje motoru efektivně dýchat s nainstalovanými ventily, které dokážou vůz v případě potřeby ztišit. Bez výfuku s aktivním ventilem ztrácí Mustang GT 6 koní na celkový výkon 480 koní.

Ale pro ještě větší vzrušení byste se měli podívat na Mustang Dark Horse. Je vybaven jedinečným 5,0litrovým motorem Coyote V8 s výkonem až 500 koní a točivým momentem 418 lb-ft. Bude to nejvýkonnější Mustang bez Shelby, jaký kdy Ford vydal. Mezi vylepšení patří kované ojnice a speciálně vyvážený klikový hřídel navržený tak, aby zvládal zvýšený tlak ve válci a vyšší rychlosti pístu. Je zkonstruován s ohledem na odolnost na trati a navržený tak, aby zvládal prodloužený provoz až na hranici 7 500 otáček za minutu.

Fanouškům cenově dostupnějších Mustangů přijde vhod přeplňovaná řadová čtyřka EcoBoost o objemu 2,3 litru. Má nabídnout 315 koní a 350 ft-lb točivého momentu. Základní varianta je o 5 hp vyšší než u odcházejícího modelu EcoBoost a jde zejména o nejvýkonnější základní Mustang, jaký byl kdy vyroben. Čísla to možná nenaznačují, ale je to od základu zcela nový motor; oproti staršímu modelu se změnilo i vrtání a zdvih. EcoBoost bude k dispozici také s volitelným aktivním výfukovým systémem pro ty, kteří chtějí na požádání více hluku, i když nepřichází se zvýšením výkonu jako Mustang GT.

Oficiální údaje o výkonu rozptýlí dřívější obavy , že nový model nedostane zvýšení výkonu. Ford nám zatím nové motory podrobně neprozkoumává, ale již dříve jsme dostali zvukovou ukázku . Skvěle si také poslechneme video Ford’s Mustang Holiday Dinner, které obsahuje radostnou ukázku funkce Remote Rev ve čtyřech minutách a 12 sekundách za:

Fanoušci Mustangu by se měli mít co líbit ohledně nadcházejících modelů sedmé generace. Styl je ostrý a moderní, přičemž stále zůstává věrný tvaru Mustangu. Navíc je v nabídce více výkonu a spousta nových technologií v kabině. Vzhledem k tomu, že konkurenční automobilky prchají z prostoru V8 , Mustang 2024 by neměl mít příliš velké problémy se spojením se spoustou nových fanoušků.