Další hypercar od Porsche se blíží, ale nebude tu dříve než v roce 2025

Porsche se chystá v budoucnu dodat nový hypercar, ale tento proces neuspěchá. Jak uvádí Car Magazine, společnost vážně usiluje o vývoj nového hypercaru. Podle generálního ředitele Olivera Bluma to však není pro Porsche prioritou číslo jedna. Místo toho hlavní koncern Porsche přechází dojezd na elektrický pohon.

Na další hypercar si budeme muset počkat

„Soustředíme se na elektromobilitu,“ řekl Blume a dodal: „Během několika příštích let máme tolik produktů a pak využijeme, kdy bude ten správný okamžik, abychom je uvedli – a kdy chceme ukázat špičkovou technologii.“ Společnost však nenechá projekt na lopatkách donekonečna. „Hyperauto je vždy součástí strategie Porsche,“ řekl Blume pro Car Magazine.

V této fázi se zdají jisté dvě věci. Společnost aktivně usiluje o hypercar, ale jeho uvedení na trh se ještě nějakou dobu neplánuje. Blume již dříve naznačil, že do roku 2025 nebude uveden na trh žádný hypercar. Částečně je to způsobeno přáním Porsche mít k dispozici novou bateriovou technologii pro tak vysoce výkonné vozidlo, přičemž Blume uvedl přání najít „správný článek pro vysoce výkonné vozidlo“. motorové auto.“ Na další ultimátní Porsche si tedy počkáme do druhé poloviny dekády.

Porsche má ve zvyku rozmístit své hypercary. Porsche 918 kleslo v roce 2013, nyní téměř před deseti lety. Předtím to bylo dalších deset let zpět od uvedení Carrery GT na trh v roce 2003. Pokud jde o první skutečně plnohodnotný vlajkový model společnosti, Porsche 959 , poprvé se začal vyrábět v roce 1986.

V každém případě nový hypercar Porsche pravděpodobně nabídne šílený výkon několika šťastlivcům, kteří si ho mohou dovolit. Pokud máte prostředky a touhu, pravděpodobně se vyplatí dostat se na čekací listinu hned. V době, kdy uvidíte nový hypercar Porsche na velkém autosalonu, bude pravděpodobně již řeč o všech příkladech.