Buick potvrzuje první severoamerické elektrické SUV pro rok 2024

Buick potvrdil magazínu Car and Driver, že jeho první severoamerické elektrické SUV bude připraveno pro modelový rok 2024. Modelem by klidně mohla být Electra E5, nedávno představená pro čínský trh. SUV Buick bude využívat platformu Ultium od General Motors a pravděpodobně nabídne vozidlo s dojezdem minimálně 500 čistě elektrických km.

Elektrická SUV

O tom, že se Buick chystá uvést na trh i plně elektrická SUV, víme již delší dobu. V Kanadě to bude poslední divize General Motors (GM), která nabídne model na baterie, až konečně vyrazí na silnice.

V minulých měsících jsme se také dozvěděli, že budoucí plně elektrické modely ponesou jméno Electra. Bylo to bez rozmyslu. Buick má své jméno od věků a koncem 50. let uvedl na trh model, který jej používal.

Nedávno společnost zaregistrovala názvy Electra E1 až E9 pro Severní Ameriku, což nenechává žádné pochybnosti o jejích záměrech.

V Číně byl právě představen první model, Electra E5. Klidně se může stát, že se tohoto modelu dočkáme v roce 2023; Mluvčí společnosti řekl Car and Driver, že Buick uvede své první elektrické SUV pro rok 2024 v Severní Americe. Ani velikost modelu, ani žádné detaily týkající se jeho konfigurací Buick neprozradil, ale lze s jistotou předpokládat, že to bude toto vozidlo, pokud společnost nemá další tajně ve vývoji.

Jedna věc je jistá, zachová si stylingový podpis produktu představeného v Číně, takže máme pohled na to, co přijde.

A pokud k nám dorazí Electra E5, bude to v kategorii kompaktů, jako Equinox EV od Chevroletu. S posledně jmenovaným bude sdílet svá sedadla (rozvor je identický) a také s téměř všemi elektrickými vozidly GM, což je platforma Ultium. Tato platforma je velmi slibná, zejména pokud jde o ohlášený rozsah. Několik modelů se ukazuje s konfigurací, která nabízí více než 500 mil.

Nyní, když to Buick potvrdil, budeme bedlivě sledovat příchod prvního elektrického modelu značky. Mohlo by se to stát kdykoli v roce 2023, ale velmi dobře by to mohla být speciální prezentace na některém z autosalonů příštího roku, ať už to bude New York, Detroit nebo Los Angeles.