Bugatti Baby II Carbon Edition vzdává hold modelu Mistral W16

Baby II Carbon Edition, která je k dispozici pouze majitelům Bugatti Mistral W16, má detaily po vzoru otevřeného superauta. Neuvěřitelně exkluzivní francouzský výrobce sportovních vozů Bugatti ve spolupráci s Little Car Company představil limitovanou edici Baby II Carbon Edition. Carbon Edition elektrického Bugatti Baby II, který je k dispozici ke koupi od roku 2020, se samozřejmě vyznačuje přítomností komponent z uhlíkových vláken na palubní desce, mřížce chladiče, chladiči nebo vnitřních panelech. Carbon Edition je jedním z 500 vyrobených modelů značky Baby ll.

Baby II, založený na architektuře z uhlíkových vláken, je tříčtvrteční elektrická replika Bugatti Type 35. Značka vytvořila model jako připomínku svých 110. narozenin. Jediní lidé, kteří mohou získat Baby II Carbon Edition, jsou jediní, kteří již vlastní majitele W16 Mistral. Zákazníci budou mít možnost udělat své Baby II jedinečné a upravit jej na základě specifikací jejich Mistralu , čímž vzdají hold finálnímu modelu Bugatti s motorem W16.

Baby II Carbon Edition, která je k dispozici pouze majitelům Bugatti Mistral W16, má detaily po vzoru otevřeného superauta.

Bugatti Baby II Carbon Edition je stylová hračka

Stejně jako standardní Bugatti Baby II se i model Carbon Edition vyznačuje karoserií modelu Bugatti Type 35 z roku 1924 v měřítku 3:4 a svěžím černým lakem, který ladí se sadou kol a detaily interiéru.

Jak jsme zmínili, chladič, mřížka a držák zrcátka jsou další komponenty z uhlíkových vláken, které jsou součástí této nové, menší verze. Bugatti speciálně dalo černému dřevěnému volantu karbonovou středovou úpravu, aby vozidlo získalo skutečně vintage atmosféru. Palubní deska limitované edice Baby II, zdobená klasickým způsobem Bugatti, přebírá designové prvky z Type 35 a obsahuje analogové měřiče, které připomínají měřidlo baterie, které bylo kdysi palivoměrem. Přední světlomety edice Carbon, které jsou stylově umístěny za horizontálním krytem LED, jsou dalším aspektem stylu, který čerpá inspiraci z Mistralu.

Každé Bugatti Baby II má navíc speciálně vyleptanou vnitřní plaketu s názvem modelu a číslem podvozku. Baby II Carbon Edition se drží stejného principu a obsahuje spoustu charakteristických estetických prvků společnosti.

Bugatti Baby II, jako pocta stavbě původního Bugatti Baby z roku 1926, začalo vyrábět světlomety po svém prvním odhalení v roce 2019. Jednalo se o zmenšenou verzi Bugatti Type 35, která měla omezení výroby pouhých 500 kusů. U této nové edice Carbon nejsou žádné informace o mechanických vylepšeních, je tedy pravděpodobné, že si můžete vybrat z jedné ze tří nabízených variant (pokud vlastníte Mistral, samozřejmě).

Bugatti Baby II Carbon Edition je lehká a má vylepšený vintage interiér

S poctou Bugatti Veyron jsou aktualizované přístroje Baby II Type 35 vybaveny měřičem oleje, který je nyní přeměněn na měřič výkonu. Nastavitelné pedály se skládají z masivního hliníkového bloku a mají vyryto logo EB.

Podobně jako u Type 35 má Baby II rukojeť palivového čerpadla, která slouží jako volič převodovky, neutrálu a zpátečky. Bugatti odebralo rezervní kolo, držák a popruhy, aby odlehčilo Baby II Carbon Edition.

Na straně Baby II Carbon Edition si majitelé W16 Mistral mohou vybrat ručně malovanou francouzskou vlajku. Vzhledem k tomu, že Bugatti Baby II Carbon Edition je sběratelskou edicí a ne legálním vozem, protože postrádá bezpečnostní opatření.